I vy ještě potlačujete bolest kloubů pilulkami?

Date:

Díky unikátní léčbě se pacienti zbavili nejen bolesti kloubů, ale také její příčiny!

Stovky slovenských pacientů mluví o překvapivých výsledcích. Dlouholeté problémy s artrózou či osteoporózou jsou pryč. O nové léčebné metodě na Slovensku hovoří primář z Centra léčby onemocnění pohybového aparátu MUDr. Vladimír Hudec.

Je pravda, že téměř všichni se setkáme během svého života s bolestí kloubů?

Bolavé klouby jsou problém. Čím je člověk starší, tím jsou opotřebování a potom ubývání kloubní chrupavky, tedy artróza, častější. Ve věku nad 50 let trápí kolem 80 % lidí. A po sedmdesátce jich má artrózu 90%. Spousta lidí si myslí, že stačí přijít za ortopedem, který píchne do kloubu injekci a chrupavka doroste jako trávník na zahradě. Tak to však bohužel nefunguje.

Co je skutečnou příčinou našich bolestí?

U artrózy rozlišujeme dva typy – primární, který vznikne bez jasné příčiny a sekundární. Ten je na základě úrazů, poranění či přetížení. Přichází věkem, nesprávným životním stylem a často s nadváhou. Často je spojen s náročným zaměstnáním, ale také s nesprávným způsobem sportování. Pokročilá artróza se projevuje bolestí i během relativního klidu. Poškozený kloub reaguje zánětem, otokem, zvýšenou bolestí i omezeným pohybem v kloubu.

Jaké jsou možnosti při řešení tohoto problému?

Ortopedové mají mnoho možností, jak konzervativně zmírnit artrotické potíže. Trh je také zaplaven různými výživovými doplňky, které do určité míry odolnost a trvanlivost chrupavky mohou podporovat. Spousta preparátů však obsahuje minimum účinných látek, přitom adekvátní denní dávka je pro účinek zcela zásadní.

Když už nepostačují konzervativní léčebné metody, přichází na řadu operační řešení, příp. umělá náhrada kloubu. To však vyžaduje dlouhé týdny až měsíce rekonvalescence, po které je návrat do práce často problematický. Ještě větší problém je nyní kvůli pandemické situaci, kdy jsou ortopedické operace často odkládány či zrušeny.

Jak se lze vyhnout operaci či umělé náhradě kloubu?

Až donedávna u nás neexistovala žádná terapie, která by řešila úbytek chrupavky či kostní hmoty, tedy samotnou příčinu onemocnění. Klasická léčba je zaměřena na dočasné potlačení bolesti a oddálení operačního řešení. Pokrok v medicíně se však výrazně projevil iv této oblasti a němečtí lékaři vyvinuli kauzální (příčinnou) terapii, kterou je molekulární biologicko-stimulační metoda (MBST terapie). Jejím výsledkem je nárůst objemu chrupavky v kloubech při léčbě artrózy a zvýšení hustoty kostí při léčbě osteoporózy.

Dokáže nastartovat regenerační proces v poškozených buňkách kloubů a kostí?

Ano, to je její největší přínos. Terapie obnovuje funkčnost pohybového aparátu, a to bez jakéhokoli operačního zásahu. Proto je to celosvětově nejúčinnější neinvazivní terapie k ošetření kloubních a kostních onemocnění.

Jak probíhá léčba?

Léčba probíhá v moderní léčebné jednotce, která pracuje na stejném principu jako MRI diagnostická metoda a která cíleně podle konkrétní diagnózy pacienta spouští proces regenerace chrupavek a kostí.

Výsledným efektem je zřetelný nárůst objemu kloubní chrupavky (léčba artrózy) a zvýšení hustoty kostní hmoty (léčba osteoporózy).

flying pill tablet capsule levitation medicine. medical treatment for disease flu virus

MBST terapie je celosvětově nejúčinnější neinvazivní terapie k ošetření kloubních a kostních onemocnění, protože se nezaměřuje pouze na symptomy, ale také na základní příčiny onemocnění. Např. ve Švýcarsku a Německu se metoda úspěšně využívá a neustále zdokonaluje na špičkových klinikách již více než 23 let. Je vhodná pro všechny věkové kategorie ao její vhodnosti pro pacienta rozhodne po vyšetření lékař, který následně terapii nastaví podle konkrétní diagnózy. Terapie je účinná až do 3. stupně artrózy (včetně), kdy je ještě v kloubu zachována alespoň nějaká chrupavčitá vrstva, kterou dokážeme regenerovat.

Kolika pacientům už unikátní MBST terapie pomohla?

V některých zemích EU, ale například. iv Dubaji či v Izraeli, je to už poměrně běžná léčebná procedura, takže se to snad ani nedá spočítat. I na Slovensku se bolesti zad a kloubů zbavilo už velké množství pacientů. Důležité je však přijít včas, aby se onemocnění nedostalo do stadia, kdy už v některých úsecích kloubní chrupavka zcela postrádá.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Krása a vytříbený styl spojily finalistky soutěže krásy s vivo X80 Lite

Vyzbrojte se do podzimního šera elegantním chytrým telefonem, který...