Za rána, za rosy… sekačkou se nekosí! Víte, kdy a jak sekat trávník?

Date:

Dávno jsou za námi časy, kdy kosci vycházeli na louky as prvními ranními paprsky s kosou v ruce rozvážnými pohyby sekali trávu. Tehdy se za rosy sekalo nejlépe, ale dnes by vám sekačka ani trávník za mokré sečení věru nepoděkovali!

Mokrá tráva ucpává sekačku a zůstává ve shlucích na trávníku. Rovněž se trávníku nezavděčíte ani sečením za přílišného sucha, když hrozí nebezpečí vytažení rostlinek ze země is kořenem.

Méně není víc

Pro sečení je ideální suché počasí, přičemž země by měla být trochu mokrá. Takové podmínky nastanou přibližně hodinu po závlaze. Ideální výška trávníku závisí na jeho využití a druhu: okrasný trávník snese sestřih na 1 – 3 cm, trávník pro sport a relax má raději výšku kolem 5 cm.

Trávníky, po kterých se často chodívá, nebo jsou vystavovány jiné zátěži, mohou mít i 10 cm. Usnadňovat si práci sečením příliš nakrátko se nevyplácí – odnese si to kvalita trávníku a jeho rychlejší vysychání.

Pokud si nejste jisti, kolik zkosit, řiďte se pravidlem 1/3 a nezsekejte více než třetinu výšky. Platí totiž zásada, že čím nižší je tráva, tím nižší má kořeny.

Šikovný tip: Při sečení koste do spirály, trávník bude vypadat mnohem lépe, než když chodíte sekačkou nahoru – dolů!
Sekačka, která nezklame

Benzinová rotační sekačka 4 v 1 s pojezdem Fieldmann FZR 5114-170B si troufne na velké plochy i na hustou a dlouhou trávu. S velkými koly snadno překonává i nerovnosti terénu a díky pojezdu stroj jede sám, takže jej nemusíte pracně tlačit.

S výškou sečení nastavitelnou na 2,5 – 8 cm je vhodná pro okrasné, sportovní i namáhané trávníky. Pohodlí při práci ještě zvyšuje polohovatelná rukojeť s měkčeným potahem, tlumícím vibrace. Tento výkonný stroj naleznete za skutečně dobrou cenu v prodejnách a na www.planeo.cz.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Krása a vytříbený styl spojily finalistky soutěže krásy s vivo X80 Lite

Vyzbrojte se do podzimního šera elegantním chytrým telefonem, který...