Konfekční velikost 42 a více? Slavné dámy vypadají špičkově i s plnějšími tvary, inspirujte se jimi

Date:

Časy, kdy se do centra pozornosti dostávaly výlučně štíhlé herečky či zpěvačky, jsou naštěstí pryč. A kromě návratu žen s běžnými křivkami do mainstreamu, došlo k ještě jedné velké změně.

Herečka Barbie Ferreira na párty Vanity Fair v kreaci z dílny Fendi.

Ještě pár let dozadu, nemluvě o dekádách, bylo nesmírně náročné získat pro zástupkyně světového showbyznysu s pár centimetry (či kily) navíc luxusní módní výbavu. Oděvní značky, zejména ty zaměřené na luxusní výrobu a produkci, se orientovaly na štíhlou zákaznici. Oděvy přicházely na trh ve velikostech modelek, přidaly se dvě tři konfekční velikosti navíc, pokud bylo možné sehnat designérský model šatů, kostým či třeba kalhoty nebo večerní kreaci ve velikosti větší než 42, byl to přímo zázrak.

Společnost se v tomto určitě za poslední roky změnila. Návrat žen s normálními křivkami do seriálů, filmové produkce či na hudební pódia. Oslava kypřejších křivek a tvarů na sociálních sítích. Nová éra takzvané „body-positivity“ – to vše se odrazilo i na faktu, že dnes se už špičkově a stylově dokáží bez problémů obléknout i dámy, které mají konfekční velikost 42 a více.

Důkazů byste v současném světě showbyznysu našli hned několik – reprezentantkou té nejmladší generace je pravděpodobně hvězda hitu Euforie – herečka Barbie Ferreira. Z pětadvacetileté rodačky z New Yorku, která má brazilské kořeny, se stala nová ikona mládeže a také ambasadorka těch nejslavnějších značek – kousky od Fendi, Prada či Proenza Schouler – Barbie se objevila na veřejnosti ve více kreacích od večerních šatů až po trendové kousky kalhot či koktejlových šatů a kabátů. Výsledek vždy zaujme a počet fanoušků (a zejména fanynek) jí na sociálních sítích neustále stoupá.

Zajímavostí například je, že vedle kdysi tak populární zeštíhlující černé se dnes do popředí dostaly barvy a vzory. Příklad je nejen Ferreira, ale také například herečka Melissa McCarthy nebo zpěvačka Elle King. Jedním z ukázkových příkladů je pak také herečka Rebel Wilson.

Přestože v jejím případě platí, že za poslední dva roky shodila bezmála třicet kilogramů, její současná konfekční velikost je 42. Jak prozradila v jednom ze starších rozhovorů, je to pro ni absolutní změna. „Odrazu je možností obléct si hezké šaty mnohem víc. Nabídka je opravdu skvělá,“ komentovala. Jen pro ilustraci – její večerní look na párty Vanity Fair po letošních Oscarech patřil mezi nejpůvabnější.

Portrait of young plus size woman celebrating victory outdoors against light blue background. Success concept.

Herečka Melanie Lynskey na akci Screen Actors Guild Awards.
Ukázkovým příkladem nenuceného půvabu a šarmu může být pro běžné ženy s pár centimetry v dříku navíc například i herečka Melanie Lynskey. Ta během uplynulých měsíců vícekrát ukázala, že volba večerní garderoby už nemá limity ani v případě vyššího konfekčního čísla. Ať už jsou to splývavé a volné šaty nebo křivky obkreslující sametová róba. Inspirací nabídli dámy několik, vy si je můžete prohlédnout v naší galerii výše.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Krása a vytříbený styl spojily finalistky soutěže krásy s vivo X80 Lite

Vyzbrojte se do podzimního šera elegantním chytrým telefonem, který...