Na onemocnění jater neznámého původu zemřelo jedno dítě

Date:

V souvislosti s případy zánětlivého onemocnění jater nejasného původu, které se vyskytly u desítek dětí v Evropě a Spojených státech, bylo hlášeno nejméně jedno úmrtí.

Oznámila to Světová zdravotnická organizace (WHO), informovala v neděli agentura AP. Zdravotnická agentura OSN ve sdělení ze sobotního večera uvedla, že dosud obdržela zprávy o nejméně 169 případech „akutní hepatitidy neznámého původu“ z 12 zemí.

Tyto případy hlásily u dětí ve věku jednoho měsíce až 16 let, přičemž 17 dětí, které onemocněly, potřebovalo transplantaci jater. WHO neuvedla, ve které zemi došlo k úmrtí.

První případy zaznamenaly v Británii, kde onemocnělo 114 dětí. „Zatím není jasné, zda došlo k nárůstu počtu případů hepatitidy, nebo ke zvýšení povědomí o případech hepatitidy, které se vyskytují v očekávané míře, ale nejsou zjištěny,“ píše se v prohlášení WHO.

Digital composite of highlighted painful liver of woman / healthcare & medicine concept

Odborníci uvádějí, že tyto případy by mohly souviset s virem běžně spojeným s rýmou, zdůrazňují však, že další výzkum probíhá.

„Přestože adenovirus je možná hypotéza, vyšetřování původce onemocnění pokračuje,“ doplnila WHO s tím, že takový virus zjistili v nejméně 74 případech. Kromě toho nejméně 20 těchto dětí mělo pozitivní test na koronavirus.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Krása a vytříbený styl spojily finalistky soutěže krásy s vivo X80 Lite

Vyzbrojte se do podzimního šera elegantním chytrým telefonem, který...