Znáte přírodní lék na obtíže ve stáří? Stačí jedna lžíce rostlinné „medicíny“

Date:

Přestože to tak na první pohled nevypadá, jedna lžíce rostlinné „medicíny“ si dokáže poradit s více zdravotními problémy ve vyšším věku.

Benefity olivového oleje se projeví jeho užíváním v množství jedné polévkové lžíce asi půlhodinu před každým jídlem.

Olivový olej obsahuje totiž takzvané zdravé tuky. Poradí si se záněty, artritidou, trávicími obtížemi i vysokým cholesterolem. Nevěříte?

  1. Trávicí problémy

Olivový olej se vyrábí z rozdrcených a vypeckovaných zelených oliv. Jedná se o výjimečný zdroj fenolů, kyseliny linoleové, olejové a vitamínu E, které patří ke klíčovým antioxidantům. Zmíněná dobrota podporuje u starších lidí produkovat enzymy slinivky břišní, které zlepšují funkce trávicího systému. V praxi to znamená, že se šikovně popasuje s plynatostí, nadýmáním, pálením žáhy, nevolností, ale i křečemi v břiše. Zmíněné benefity olivového oleje se projeví jeho užíváním v množství jedné polévkové lžíce asi půlhodinu před každým jídlem.

  1. Snižuje cholesterol

Panenská verze oleje z oliv má výraznou antioxidační aktivitu. V lidském těle se vlivem nesprávné výživy, ale i horšího životního prostředí tvoří takzvané volné radikály. Ty poškozují buňky těla a to až do té míry, že způsobují různá nádorová onemocnění. Antioxidační aktivita olivového oleje je klíčová při ochraně srdce před ischemickou chorobou. Rovněž patří k ideálním potravinám ke snížení cholesterolu. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří pravidelně konzumují olivový olej mají nižší hladiny špatného cholesterolu, ale také méně kardiovaskulárních onemocnění.

  1. Léčí záněty

Seniory zvykne vytrápit onemocnění zvané artritida. Začíná se nenápadně, únavou. Později přerůstá do bolestí a zánětů kloubů. Omezuje tak pohyb starších lidí, kteří mají méně pohybu a také větší pravděpodobnost úrazu. Bolestivé příznaky artritidy dokáže zmírnit konzumace olivového oleje každý den. Mezi nejlepší pomocníky, které zlepšují stav kloubů patří kyselina olejová a antioxidant zvaný oleokantal. Jedná se o látku, která blokuje enzymy provokující různé záněty.

  1. Brání vypadávání vlasů

Olivový olej přináší radost i lidem, kteří s přibývajícím věkem ztrácejí část vlasové pokrývky. Zmiňovaný rostlinný olej ovlivňuje kvalitu vlasů, a to nejen při jeho konzumaci. Můžeme jej aplikovat i přímo, masírováním vlasové pokožky. Malá množství oleje můžeme aplikovat i během noci asi 2–3krát týdně. Vypadávání vlasů brání esenciální mastné kyseliny a vitamín E. Druhá zmiňovaná látka se označuje jako elixír mládí, kteří chrání nejen vlasy, ale vyživuje i stárnoucí pokožku.

olive oil in a bottle on a white background top view. High quality photo
  1. Spaluje tělesný tuk

Pokud ve vyšším věku trpíte obtížemi, které jsou spojeny s obezitou, buďte na pozoru. Olivový olej pomáhá rychleji spalovat tělesný tuk. Známe dvě formy tělesného tuku, podkožní a viscerální. První druh se nachází zejména na břiše a druhý je nebezpečnější, neboť obklopuje tělesné orgány. Studie ukazují, že strava, která je bohatá na olivový olej, zvyšuje hladinu antioxidantů v krvi a vede k prokazatelné ztrátě hmotnosti. Hubnutí urychluje konzumace jedné polévkové lžíce olivového oleje ráno těsně před snídaní. Pokud je pro vás chuť olivového oleje silná, jeho konzumaci si můžete usnadnit přidáváním do dresinků a salátů.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Krása a vytříbený styl spojily finalistky soutěže krásy s vivo X80 Lite

Vyzbrojte se do podzimního šera elegantním chytrým telefonem, který...