Srovnání Personal VPN s Hola VPN Free: Která VPN vyhrála?

Date:

Která ze dvou VPN je lepší: Personal VPN, nebo se spíše vyplatí Hola VPN Free? Obě VPN jsme porovnali z několika hledisek, přičemž konečné skóre je 4,6/10 : 6,4/10.

Zkouška rychlosti personalVPN versus Hola! VPN Free, kdo vyhrál?

U VPN se vyplatí koukat zejména na rychlost, což platí také o Personal VPN a Hola Free VPN.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 99 Mb/s, druhá VPN dosáhla průměrné hodnoty 4 Mb/s. Personal VPN tak je o 95 Mb/s rychlejší nežli Hola VPN Free.

Rychlost nahrávání udává upload, u Personal VPN dosáhl hodnoty 33 Mb/s. Hola Free VPN jsme naměřili rychlost 15 Mb/s. Je tak o 18 Mb/s pomalejší.

U první VPN jsme naměřili průměrnou rychlost odezvy 81 ms. U Hola! VPN Free skript naměřil 217 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak personalVPN v porovnání byla o 136 ms lepší.

Průběžné skóre Personal VPN vs. Hola VPN Free tak činí 6 /10 – 3/10.

Povede se personalVPN obejít ochranu Netflixu?

Rychlost downloadu je pro odblokování zahraničního Netflixu klíčová, personalVPN tuto možnost nezvládne. Obecně stačí spustit VPN a z nabídky vybrat zemi, Hola VPN Free Netflix odemknout nedokáže.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. Hola Free VPN tuto funkci nabízí. Druhá porovnávaná VPN odblokování YouTube nezahrnuje.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a kill switch. Pro příklad personalVPN má ochranu DNS a Hola! VPN Free například nabízí whitelisting.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 4 /10 ku 8/10.

Jak si vede Personal VPN v šíři nabídky zemí?

Málo serverů se může negativně projevit v rychlosti, Personal VPN má v nabídce 67 serverů, v nabídce Hola! VPN Free jsme zjistili 1 000 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 933 méně .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u Hola Free VPN dosahuje počtu 190. Srovnávaná VPN nabízí 42, o 148 méně. V tomto srovnání tak prohrává .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých personalVPN zvládne 5. Hola! VPN Free dokáže současně připojit 3 zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy umí Personal VPN a které zvládá Hola Free VPN?

Jedním z první parametrů VPN, na které byste měli koukat, jsou podporované platformy, Personal VPN má v nabídce Android, nepřipojí zařízení s iOS. Druhá VPN ze srovnání Hola! VPN Free iOS zvládá, přístroje s OS Android standardně dokáže ochránit.

Poskytování informací o uživatelích VPN se řídí zákony země, kde má společnost registrované své sídlo. Personal VPN formálně vznikla v USA. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v Izraeli.

Program Personal VPN nebyla lokalizována v českém jazyce, Hola Free VPN česky taky není.

V hodnocení podporovaných platforem dosáhla personalVPN známky 8/10 a Hola VPN Free získala 8/10.

Cena předplatného Personal VPN versus Hola VPN Free

Hola VPN Free si lze pořídit zdarma, druhou z VPN můžete mít od 144 Kč měsíčně. Známka obou VPN za poměr ceny a funkcí je 2/10 pro první VPN a 10 /10 pro druhou VPN ze srovnání.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Hledání nového zaměstnání nebylo nikdy snazší

Každý člověk se několikrát za život dostane do situace,...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové...

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Krása a vytříbený styl spojily finalistky soutěže krásy s vivo X80 Lite

Vyzbrojte se do podzimního šera elegantním chytrým telefonem, který...